1

Zastanawiasz się czy będziesz miał dość cierpliwości by wybaczać swojemu kotu wszystkie jego psoty? Już nie musisz  Kot Brytyjski nie psoci!

Dlatego zdecydowałam się na hodowlę kotów Brytyjskich.

Pierwsze jej plany powstały po Łódzkiej wystawie kotów w listopadzie 2014r.

Wszystkie koty prezentowały się pięknie, ale Brytyjczyki zauroczyły mnie swoim misiowatym wyglądem i spokojem. Nie mogłam oderwać od nich wzroku. Na wystawie właśnie oceniana była piękna koteczka z hodowli Kocia Ostoja*pl koteczka tak mnie ujęła swoją urodą, że po powrocie do domu od razu weszłam na stronę tej hodowli. Z aktualnego miotu z czterema innymi kotkami urodziła się jedna kotka Afrodytka i była dostępna, natychmiast ją zarezerwowałam. Afrodytka urodziła się 25.10.2014r.Ii miała dopiero miesiąc. Pomyślałam, że nim ją odbiorę miną wieki, jednak zdecydowałam się czekać, potem mogłam oglądać jej zdjęcia nadsyłane mailem, i patrzeć jak dorasta.
W końcu nadszedł dzień odbioru Afrodytki, pojechałam po nią do Rybnika, kotka była jeszcze piękniejsza niż na zdjęciach.

Przywiozłam ją do domu, gdzie czekali na nią wszyscy domownicy i cała masa potrzebnych i nie potrzebnych dla niej rzeczy i zabawek. Afrodytka jest zdrowa, pięknie się rozwija i jest moją pierwszą koteczką w hodowli
Pod koniec kwietnia dołączy do niej wcześniej zarezerwowana koleżanka niebieska Brytyjka z hodowli Gotham *pl o imieniu Blue Diamond

Koteczka zapowiada się na piękną damę, ma pięknie wyprofilowane rysy i małe uszka, króciutką lśniącą sierść. Z niecierpliwością oczekujemy jej przybycia. Mamy nadzieję, że będzie naszym ukochanym pieszczochem i młodszą towarzyszką zabaw dla naszej cudownej Afrodytki.

18.05.2015

Blue Diamond jest już z nam  ,robi fikołki i biega za ogonkiem . Niestety z Afrodytką są do siebie wrogo nastawione i chociaż Afrodyta oddała jej wszystkie swoje ulubione miejsca to młodsza często wydaje wojenne odgłosy w kierunku Afrodyty

.19.05.2015r.
Koteczki zaczynają podchodzić do siebie , nawet próbują wspólnych zabaw zachowując jednak dystans, czasem używają łapek żeby wywalczyć kawałek swojego terytorium. Blue Diamond jest niezwykle odważną kotką, od pierwszego dnia wędruje po całym domu , zwiedzając każdy kąt. Obie są urocze, mają wspaniałych utytułowanych rodziców i całą masę niespożytej energii do zabaw. .Afrodytka potrafi aportować i łapać piłeczkę a ulubionym zajęciem jest łapanie kropel wody z kranu.

 23.05.2015r.
Nasze dziewczynki chodzą już w parze, ich dzień został podzielony na kilka wspólnych czynności.
Razem wstają, razem się bawią , potem są wspólne posiłki i wspólnie zasypiają w naszym łóżku ,wtulone  w swoje futerka.  One są wspaniałe!.

21.06.2015r.

Dziś do naszej parki dołączyła koteczka Akira z hodowli Nilfgaard i Amigaard.Akira jest śliczną liliową szylkretką,która z pewnością wyrośnie na wspaniałą , dojrzałą brytyjkę. Maleństwo ma dopiero 3 miesiące ale już widać piękne okrągłe  oczy i gęste futerko. Koteczka jest dobrze ułożona , ma wesoły i słodki pyszczek, bardzo szybko zaprzyjaźniła się z nowymi koleżankami , które doceniły jej łagodny charakter.

Nasza nowa dziewczynka z pewnością przyniesie nam wiele radości i sukcesów na wystawach.

19. lipca 2015r.

ODIL –nasza czwarta panienka przyjechała z Sosnowca z hodowli Matikoty*PL. Odil ma błękitne futerko i gęstą , krótką sierść. Bardzo dzielnie zniosła podróż i szybko zadomowiła się w nowym miejscu. Jej zachowanie świadczy o tym że poświęcano jej dużo uwagi i miłości, bowiem jest wyjątkowym pieszczochem a my kontynuujemy ten sposób wychowania. Uroczy pyszczek i duże piękne oczy , które są wciąż  wesołe , powodują że nie możemy się oprzeć jej urokowi i ciągle jesteśmy chętni do zabaw z nią.
           Te małe istotki stworzyły wyjątkowy rozdział w naszym życiu, pochłaniając cały wolny czas i zmieniając zupełnie dotychczasowy harmonogram dnia, w którym to kot organizuje pełen niespodzianek nowy dzień. Każdy kot daje nam masę radości, co powoduje , że z wielkim sercem oddajemy się nowej pasji. Ona pozwala nam zrozumieć charakter kota, który chce tak niewiele po prostu być szczęśliwym. My staramy się zapewnić im ciepły dom, gdzie kotki znajdą ostoję i nigdy nie poznają „kocich smutków”.